W dniach od 14 do 24 lipca 2012 roku został zorganizowany w Ustroniu Morskim dla dzieci
i młodzieży obóz profilaktyczno-wypoczynkowy przez Katolickie Stowarzyszenie Trzeźwości „Dom” przy współpracy Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Trzeźwości w Kowalewie oraz Parafię w Kowalewie.   

 

 

 Najważniejszym punktem programu obozowego była codzienna Msza św. oraz warsztaty profilaktyczne prowadzone przez opiekunów.
 

Komendantem obozu był ksiądz prałat Wiesław Kondratowicz, a opiekę nad młodzieżą nieodpłatnie sprawowały: Mirosława Czamańska, Monika Kowalska, Mirela Robakowska, Aurelia Walendowska i Teresa Zielińska. Młodzieży towarzyszył także ksiądz kleryk Mariusz Przyjazny. Mimo swojej nieobecności na obozie, bardzo duży wkład w jego organizację miały nauczycielki: Małgorzata Baron-Galewska oraz Ewa Leśniewska.

 


Poznajecie tego kapitana statku?

 

 Gwoździem obozu był rejs statkiem po morzu oraz wyprawa melexami na ruchome wydmy do Łeby.

 


Płynęliśmy „Piratem”

Jest świetnie

 


Na wydmach
 
 
Cóż warta byłaby wyprawa obozowa bez poznawania historii swojego kraju? 

W Muzeum Oręża Polskiego
 
 Nasze oczy cieszyły również ogrody tematyczne w Dobrzycy (zbieżność nazw miejscowości przypadkowa)

Na kładce

Podziwiamy grzybienie białe

W ogrodzie francuskim
 Zwiedziliśmy również ruiny kościoła w Trzęsaczu

Na koniec wspólna fotografia
 

Na obozie nie obyło się bez rozgrywek sportowych (piłka nożna, siatkówka) oraz dyskotek. Młodsi uczestnicy obozu mieli możliwość zabawy na placu, gdzie była karuzela, konik i inne urządzenia, a także poskakania na batucie.

Dla nas pobudka była… przyjemnością, gdyż budził nas Pan Darek Dryjański – akordeonem i śpiewem, który wykazywał nie tylko wielki kunszt muzyczny, ale również okazał się mistrzem kierownicy, wjeżdżając w tak wąskie bramy autobusem.

Serdeczne podziękowania dla sponsorów indywidualnych oraz dla firmy GASPOL w osobach Pań: Małgorzaty Walendowskiej, Anny Pawłowskiej, Agnieszki Jędrzejczak oraz Pana Mariusza Klimka, którzy zapewnili nam takie atrakcje, jak: wyprawę na wydmy do Łeby, puszczanie lampionów, karaoke i inne, a także dla Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew, który dofinansował obóz.

 Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Podobne wpisy