Rozpoczął się Nowy Rok Szkolny 2013/2014, a więc tradycyjnie w kościele parafialnym została odprawiona przez Księdza Proboszcza Wiesława Kondratowicza inauguracyjna Msza święta.

 


Msza święta zgromadziła uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum, a także rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów i dyrekcję szkoły.

 

 
 

W swojej homilii, ksiądz Wiesław nawiązał do przypowieści o talentach, z której dowiadujemy się, że  pewien człowiek, wybierając się w daleką podróż przekazał majątek swoim sługom. Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, a trzeciemu jeden. Słudzy, którzy otrzymali pięć i dwa talenty, puścili je w obieg i zyskali drugie tyle, natomiast trzeci sługa, który otrzymał jeden talent, zakopał go w ziemi.  Ksiądz zwrócił się do uczniów, by nie postąpili tak samo jak trzeci sługa i nie zmarnowali swoich talentów.

Podobne wpisy