25 września 2016r. chór parafialny Kowalewa brał udział w XXIX Przeglądzie Chórów Południowej Wielkopolski w Pleszewie.

 

Dwudziesta dziewiąta edycja Przeglądu Chórów Południowej Wielkopolski była okazją do zapoznania się z twórczością chórów, które z pasją i oddaniem występują na scenach oraz uczczenia 120-lecia chóru „Lutnia” im. Józefa Szpunta w Pleszewie.
Jubileuszowy koncert rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem przez pleszewskie chóry utworu „Pleszew to nasze miasto” napisanej przez Józefa Szpunta na okoliczność Banku Miast w 1976 roku.
W przeglądzie, który odbył się w sali widowiskowo – sportowej wystąpiły m.in chóry: z Gorzyc Wielkich, Nowych Skalmierzyc, Pleszewa, Odolanowa, Koźmina, Jarocina, Raszkowa, Kotlina, Żegocina czy Ostrowa Wielkopolskiego, udowadniając tym samym jak rozśpiewany mamy region.
Nasz chór wykonał następujące utwory: „Modlitwa o pokój”, „Chwalcie Pana wszyscy” oraz „Dawna wiara”.

 

 
 
 
 
 
 
 

 

Podobne wpisy