20 lecie chóru parafialnego

20 listopada 2016 roku w naszej parafii, chór obchodził swoje 20 lecie istnienia. Z tej okazji została odprawiona Msza święta, którą koncelebrował Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Teofil Wilski.

 

 

Przed homilią wygłoszoną przez dostojnego Gościa, Ks. Prałat Wiesław Kondratowicz – proboszcz naszej parafii powitał wszystkich przybyłych, w tym zaproszonych gości: Biskupa Teofila Wilskiego i nasze władze samorządowe: Przewodniczącego Rady Miasta  i Gminy Pleszew, Pana Olgierda Wajsnisa oraz Wiceburmistrza Miasta i Gminy Pleszew, Pana Arkadiusza Ptaka.

 

 

Przedstawił krótką historię chóru, informując, iż obecnie chór liczy 30 członków. Niezmiennie od początku istnienia chóru, dyrygentem jest Pani Magdalena Łuczak, a prezesem Pan Włodzimierz Kołtuniewski. 

 

 
 

Chór jest mieszany, podzielony na cztery głosy: soprany, alty, tenory i basy, a w skład chóru wchodzą przedstawiciele różnych grup wiekowych. Nasz chór może poszczycić się solistą Panem Tomaszem Łuczakiem, który jest zawodowo związany z Operą na Zamku w Szczecinie jako śpiewak solista baryton.
 
 
 Podczas uroczystej mszy świętej, chór uświetnił  swój jubileusz pięknymi pieśniami, a po mszy świętej dał przepiękny koncert. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Chór zaprezentował się na koncercie z następującymi utworami:
  • Chwalcie Pana wszyscy
  • O dobry Panie
  • Modlitwa o pokój
  • Gdy nas ogarnie trwoga
  • Dnia każdego
  • Gwiazdo jasności
  • Matko Miłości
  • Maryjo coś jest w niebie
  • Matko Kościoła

 Podsumowaniem uroczystości 20 lecia chóru było kameralne spotkanie przy kolacji.

 

 
 
 
 

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

 

Podobne wpisy