11maja 2022 roku w naszej parafii miała miejsce uroczystość przyjęcia przez grupę młodzieży Sakramentu Bierzmowania, którego udzielił Biskup Diecezji Kaliskiej Damian Bryl. Do sakramentu bierzmowania przystąpiło 48 osób.
 
 
W wygłoszonej homilii biskup Damian podkreślał, że Bogu zależy na każdym człowieku, zachęcał młodzież do dobrych życiowych wyborów. Kończąc homilię biskup Bryl prosił rodziców, by byli blisko swoich dzieci i służyli im nadal dobrym słowem i radą.

Przed błogosławieństwem osoby zasłużone w życie parafii w Kowalewie otrzymały z rąk księdza biskupa Pierścienie św. Józefa. Odznaczeni zostali: Teresa Grzesiak, liderka parafialnej grupy Caritas, członkini Żywego Różańca i wieloletnia chórzystka, Mirosława Czamańska, architekt i wykonawca Parafialnego Parku Rodzinnego, otoczenia kościoła i plebanii, sekretarka biura parafialnego, gospodyni na probostwie, Magdalena Łuczak, organistka i dyrygentka chóru parafialnego, Marian Martyna, od 20 lat kościelny w Kowalewie, Ryszard Przybylski, zakrystian, nadzwyczajny szafarz Komunii św., twórca i wykonawca zakrystii historycznej, Muzeum Parafialnego, stacji drogi krzyżowej w parku parafialnym i kapliczek drewnianych w otoczeniu plebanii.
Po pasterskim błogosławieństwie biskup Damian poświęcił Muzeum Parafialne i Parafialny Park Rodziny 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Podobne wpisy