29 czerwca o poranku wyruszyliśmy do Matki Bożej Częstochowskiej na Jasną Górę. Odmawiając po drodze modlitwę różańcową, śpiewając pieśni ku czci Maryi szczęśliwie dotarliśmy na miejsce. O godzinie 11.00 Ksiądz Proboszcz Krzysztof i Ks. Józef w koncelebrze z innymi kapłanami odprawili Mszę Świętą w kaplicy Cudownego Obrazu.

U tronu Matki usłyszeliśmy wezwanie do jedności w życiu codziennym, w małżeństwie, do rezygnacji z siebie jeśli tego wymaga sytuacja na rzecz drugiej osoby, która jest darem od Boga. Po Eucharystii, chwili dla siebie uczestniczyliśmy na wałach jasnogórskich w Drodze Krzyżowej prowadzonej przez Ks. Józefa. Spotkanie z Matką i Jej Synem było wielkim przeżyciem zwłaszcza dla tych parafian, którzy byli na Jasnej Górze po raz pierwszy lub pielgrzymowali po wielu latach przerwy.
Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy wspólnie pielgrzymować, integrować się i modlić o potrzebne łaski dla naszych rodzin, parafii.
Matko Boża Częstochowska módl się za nami!

Autor tekstu i zdjęć: Agnieszka Burakowska

Podobne wpisy