Młodzież z Kowalewa od 17 do 26 lipca 2008r. odpoczywała w Korbielowie na obozie zorganizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie Trzeźwości DOM we współpracy z Radą Rodziców oraz Zespołem Szkół Publicznych w Kowalewie.

 

Komendantem obozu był ksiądz proboszcz Wiesław Kondratowicz, a opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Anna Kosmowska, Ewa Leśniewska, Mirela Robakowska, Aurelia Walendowska, Teresa Zielińska oraz Małgorzata Baron-Galewska. Towarzyszył nam również ksiądz kleryk Jacek Andrzejczak.  W Korbelowie zamieszkaliśmy w pensjonacie „Koliba”, który bardzo się wszystkim spodobał.

Motywem towarzyszącym nam podczas całego wyjazdu było: „Żyj i daj żyć innym”. Punktem kulminacyjnym każdego naszego obozowego dnia była msza święta. Odbywały się także warsztaty profilaktyczne, nie zabrakło też czasu na mecze piłki nożnej, konkursy, spacery, ognisko, basen, wspólne lody, czy dyskoteki.

Miejsca, które odwiedziliśmy: 

 • Zespół Pałacowy w Pszczynie
 • Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lachowicach
 • Groń Jana Pawła II i Leskowiec
 • Kolejka gondolowa na Szyndzielnię
 • Klimczok
 • Wzgórze Matyska
 • Muzeum koronkarstwa w Koniakowie
 • „Trójstyk” – Jaworzynka
 • U Tadeusza Ruckiego
 • Żywiec
 • Elektrownia „Porąbka – Żar”
 • Kolejka na górę Żar
 • Wisła

26 lipca po śniadaniu pożegnaliśmy przemiłych właścicieli i udaliśmy się w kierunku domu. Po drodze wstąpiliśmy do Częstochowy, na Jasną Górę, by przed cudownym obrazem podziękować za wspólnie spędzone dni i prosić o łaski na resztę wakacji i nadchodzący rok szkolny. Ksiądz proboszcz odprawił w naszej intencji mszę w Kaplicy Matki Bożej.

Teraz czas na wspomnienia, refleksje, i … plany na następny obóz.

Podobne wpisy