We wtorek 21 kwietnia 2009 roku odbyło się ostatnie spotkanie Komitetu Organizacyjnego przed centralnymi uroczystościami obchodów 600 – lecia parafii i 50 – lecia konsekracji kościoła.

 

 

Od 03 – 05 maja odbędzie się triduum przygotowujące do duchowego przeżywania uroczystości.  Podczas Mszy świętych kazania będą głosić księża z naszej parafii: Ks. Proboszcz – Wiesław Kondratowicz oraz Ks. Jerzy Siwik. Centralna uroczystość jest zaplanowana na 06 maja i będzie miała charakter „rodzinny – parafialny”. O godz. 17.00  Ks. Biskup Stanisław Napierała – jako Ojciec diecezji odprawi uroczystą Mszę świętą, po której będzie miała miejsce wspólna fotografia.  Następnie odbędzie się przemarsz do remizy OSP wszystkich uczestniczących we Mszy św. na wspólny poczęstunek. Podczas  biesiady będą śpiewy, wystąpienia gości, wspomnienia związane z historią parafii, a także wręczenie pucharu i dyplomów zwycięzcom Turnieju Tenisowego o Puchar Księdza Proboszcza.
Ponadto do końca roku obchodom uroczystości 600 – lecia parafii i 50 – lecia konsekracji kościoła towarzyszyć będą różne imprezy kulturalno-sportowe, między innymi koncert  Tomasza Łuczaka – solisty Opery Szczecińskiej. Termin koncertu będzie podany na stronie www parafii w ogłoszeniach parafialnych w stosownym czasie przed występem.

 

 

 

 

 

 

Podobne wpisy