6 maja 2009 roku nasza parafia świętowała 600 – lecie swego istnienia oraz 50 – lecie konsekracji kościoła. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej celebrowanej przez Ks. Biskupa Stanisława Napierałę, którego w imieniu parafian powitali: Dariusz Dryjański, Paweł Jezierski i Teresa Zielińska. Słowo wstępne wygłosił proboszcz Ks. Kanonik Wiesław Kondratowicz, przybliżając wszystkim zebranym historię i dzieje parafii oraz prosząc Biskupa o odprawienie Mszy Świętej.

Ks. Proboszcz wygłasza słowo wstępne i prosi Ks. Biskupa o odprawienie Mszy świętej

 


Modlitwa przed rozpoczęciem Mszy Św.
 

Podczas homilii Ks. Biskup nawiązał do dziejów z życia apostołów – patronów: św. Jakuba i św. Filipa, a także złożył Ks. Proboszczowi oraz Ks. Jerzemu Siwikowi, jak również wszystkim parafianom i zaproszonym gościom serdeczne życzenia.

   

Jego Ekscelencjia – Ks. Biskup podczas homilii
   


Czytanie z I listu do Koryntian (Mirela Robakowska)

Modlitwy wiernych do Boga zanosili:

  • Daniel Sołtysiak – za parafię,
  • Jagoda Korzeniewska – za dzieci i nauczycieli,
  • Mikołaj Robakowski za młodzież,
  • Ewa Leśniewska – za matki,
  • Andrzej Piasecki za ojców,
  • Ks. Jerzy Siwik – za kapłanów

Podczas Mszy Świętej dary złożyli:

  • Zofia Baron, Jan Bandosz, Jerzy Białas,
  • ministranci (Wojciech Leśniewski, Karol Zieliński)

Na zakończenie, Jego Ekscelencja Bp Napierała udzielił wszystkim błogosławieństwa.

   
Ks. biskup udziela błogosławieństwa
Biskup udziela błogosławieństwa

Koordynacją przebiegu liturgii zajęli się ceremoniarze – klerycy V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

   

W oczekiwaniu na dostojnego Gościa (po prawej ceremoniarz – Ks. Jacek)
   
Na uroczystość przybyli licznie: kapłani z dekanatu, władze samorządowe: Marian Adamek – Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew, Mieczysław Kołtuniewski – Przewodniczący Rady Miejskiej, Dorota Czaplicka – Wicestarosta Powiatu Pleszewskiego, Mirosław Kuberka – przewodniczący Rady Powiatu, Paweł Jakubowski – Dyrektor Szkoły w Kowalewie i inni zaproszeni goście oraz mieszkańcy parafii.
Po Mszy Świętej odbyła się wspólna fotografia parafian z Ks. Biskupem.
   

Wspólna fotografia
   

Następnie wszyscy udali się do remizy OSP Kowalew na wspólny poczęstunek, który przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich. Po poczęstunku, miało miejsce wręczanie pucharu i dyplomów zwycięzcom w Turnieju Tenisowym o Puchar Księdza Proboszcza.

   

Jan Bandosz – zwycięzca turnieju odbiera puchar z rąk Biskupa

Nie zabrakło również przemówień i życzeń złożonych na ręce Ks. Proboszcza Wiesława Kondratowicza oraz życzeń dla dostojnego gościa – Jego Ekscelencji Stanisława Napierały z okazji zbliżających się imienin.
   
Życzenia składa burmistrz – Marian Adamek
   

Podczas wspólnego biesiadowania odbyła się prezentacja multimedialna związana z historią parafii, a także występ iluzjonistyczny zespołu pana Sławomira Jenerowicza.
Zapraszamy do galerii zdjęć Tutaj

Podobne wpisy