W sobotę 3 września 2016 roku szkoła w Kowalewie obchodziła Jubileusz 40-lecia. Z tej okazji została odprawiona uroczysta Msza święta, którą celebrował Ks. Proboszcz Prałat Wiesław Kondratowicz.

We Mszy świętej oprócz dyrekcji i pracowników szkoły uczestniczyli emerytowani nauczyciele, absolwenci oraz zaproszeni goście.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wielką niespodziankę sprawił Ks. Proboszcz, podarowując szkole cenny prezent, przekazując na ręce Dyrekcji Szkoły w Kowalewie własnoręcznie podpisany przez Ojca Świętego Jana Pawła II list z dnia 19.12.1978 roku, w którym wyraża radość z rysunków wykonanych przez dzieci z Kowalewa i błogosławi im oraz ich rodzicom i wychowawcom.

 

Po mszy wszyscy udali się do budynku szkoły na dalszy ciąg uroczystości. Pani dyrektor Elwira Łucka powitała Gości, przypomniała historię placówki oraz odebrała życzenia i ciepłe słowa.

 

 

 
 

Duże wrażenie wywołał film ze wspomnieniami niektórych emerytowanych nauczycieli i pracowników. Swoją pracę w szkole wspominali: Aleksandra Szymoniak, Zofia Durska, Anna Gogolińska, Kazimierz Balcer, Anna Kosmowska i Bożena Szczepaniak. Opowiadali o  powstaniu nowego budynku i o pierwszych latach jego funkcjonowania, pojawiły się także elementy humorystyczne i ciekawostki z życia szkoły.

 

 
Po filmie, uczniowie zaprezentowali się w humorystycznych scenkach z życia szkoły, pomiędzy którymi koncertowali: Ks. Proboszcz – Wiesław Kondratowicz, dając czadu w przebojach Czerwonych Gitar. Pozostałe utwory wykonali utalentowani absolwenci naszej szkoły oraz aktualni uczniowie: Dominika i Gwidon Waliszewscy, Dominika Wojciechowska, Laura Olenderek, Zuzanna Klötzel i Kornelia Szymaniak.
 

 

Po części oficjalnej absolwenci szkoły mieli okazję spotkać się z koleżankami i kolegami, a także ze swoimi dawnymi wychowawcami w klasach oraz obejrzeć wystawę zdjęć, prezentację i kroniki  szkolne. 

 

 
 
 
 
 

 

 

 
                                              Galeria 2

 

 

 

Podobne wpisy