13 marca 2009 roku odbyło się kolejne (piąte) spotkanie  wszystkich grup parafialnych z Księdzem proboszczem – Wiesławem Kondratowiczem, które dotyczyło postępów przygotowań do obchodów rocznicowych naszej parafii oraz spraw bieżących.

 

Ksiądz proboszcz przypomniał, że uroczystości obchodów 600-lecia parafii i 50-lecia konsekracji naszego kościoła trwać będą od niedzieli 3.05. do niedzieli 10.05. Centralnym dniem obchodów 600 – lecia parafii będzie 6 maj, w którym to dniu zostanie odprawiona przez Ks. Bpa Kaliskiego Stanisława Napierałę, Msza św. dziękczynna. Od 3 maja parafianie będą mieli możliwość duchowego przygotowania się do uroczystości, biorąc udział w triduum (trzydniowych rekolekcjach)

 

Z obchodami 600 – lecia parafii związanych jest wiele imprez kulturalno – sportowych:

  • 29 marca 2009 r. o godz. 13.00 odbędzie się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Proboszcza,
  • 03 maja 2009 r. koncert naszego chóru
  • 03 maja 2009 r. koncert Tomka Łuczaka – solisty Opery Szczecińskiej
  • 2010 rok – Oratorium

Na spotkaniu poruszono również sprawy organizacyjne, a mianowicie: zaproszenia, poczęstunek, a także sposób gromadzenia materiałów na wystawę. Zespół organizacyjny doszedł do wniosku, że najwygodniejszą i najbezpieczniejszą formą wystawy będzie prezentacja multimedialna wykonana ze zdjęć, które udostępnią parafianie ze swoich zbiorów prywatnych. W tym celu założono specjalne konto pocztowe parafiakowalew@gmail.com  na które można przesyłać zdjęcia w postaci elektronicznej.

7 czerwca 2009 roku obchodzić będziemy uroczystość 25 – lecia istnienia Domu Katolickiego połączoną z uroczystością bierzmowania młodzieży gimnazjalnej klas trzecich. Z tej okazji  o godz. 12.00 odbędzie się Msza  św.

Z kolei 23 sierpnia 2009 roku przypada odpust parafialny. W okolicach odpustu tj. od 22 sierpnia będzie miała miejsce wystawa filatelistyczna i numizmatyczna. Na niej będzie można obejrzeć około 2000 znaczków z wizerunkiem Ojca Świętego Jana Pawła II oraz karty okolicznościowe wydrukowane specjalnie na okoliczność 600 – lecia parafii, a także stemple.

 
 
 
 

 
 

Podobne wpisy