16 października 2015r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona – Jana Pawła II.
 

Dzień ten rozpoczęliśmy od wspólnej Mszy Św. w kościele, którą odprawił w intencji szkoły Ksiądz Proboszcz Wiesław Kondratowicz. Po mszy wszyscy przeszli do szkoły.
 
Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości, których bardzo serdecznie powitała w murach naszej szkoły Pani Dyrektor Elwira Łucka.
 
 
 
Uczniowie klas I – V szkoły podstawowej uczestniczyli w koncercie na harmonijkach ustnych, który dla uczniów przygotował gołuchowski radny Stanisław Podymski.
Dla uczniów klas VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum wychowawcy przygotowali specjalne zajęcia na temat Świętego Jana Pawła II. Wspólnie oglądali filmy i prezentacje, śpiewali, rozwiązywali zadania i poszerzali swoją wiedzę na temat Patrona Szkoły.
Punktem kulminacyjnym tego dnia był uroczysty apel przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycielek: p. Małgorzaty Barańczyk, p. Małgorzaty Maniak, p. Anny Matyli, p. Iwony Wiśniewskiej oraz nauczyciela muzyki p. Łukasza Adamskiego. Uczniowie w przepięknym montażu słowno-muzycznym przybliżyli wszystkim postać Świętego Jana Pawła II.
 
 
 
W czasie uroczystości uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej i uczniowie klas pierwszych gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor pasowała ich na uczniów naszej szkoły.

 
Zostały także wręczone uczniom nagrody za najlepsze prace w konkursie plastycznym „Jan Paweł w oczach dziecka”
 
 

Podobne wpisy