23 czerwca przypadła uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Dla katolików to jedno z głównych świąt, dlatego tak licznie zgromadzili się parafianie, by brać udział we Mszy Świętej oraz w procesji.
W naszym kościele główna Msza Święta rozpoczęła się o godz. 11.15, którą celebrował Ksiądz Proboszcz, Wiesław Kondratowicz.
Piękną homilię wygłosił Ksiądz Franciszek, nawiązując do słów zawartych w Piśmie Świętym:
„Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”
Ksiądz nawoływał między innymi do tego, by Jezus Chrystus nie był zamknięty w metalowej monstrancji, ale był obecny w żywej monstrancji czyli w naszych sercach. Po Mszy Świętej z kościoła wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem, zatrzymując się przy czterech ołtarzach.
Rusza procesja do czterech ołtarzy
Czytanie przy pierwszym ołtarzu
„W owym czasie, gdy znowu wielki tłum był z Nim i nie mieli co jeść, przywołał do siebie uczniów i rzekł im: żal mi tego tłumu, bo już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają co jeść. A jeśli ich puszczę zgłodniałych do domu, zasłabną w drodze; bo niektórzy z nich przyszli z daleka. Odpowiedzieli uczniowie: Skąd tu na pustkowiu będzie mógł ktoś nakarmić ich chlebem? Zapytał ich: Ile macie chlebów? Odpowiedzieli: Siedem. I polecił ludowi usiąść na ziemi. A wziąwszy siedem chlebów, odmówił dziękczynienie, połamał i dawał uczniom, aby je rozdzielali. I rozdali tłumowi. Mieli też kilka rybek. I nad tymi odmówił błogosławieństwo i polecił je rozdać. Jedli do sytości, a pozostałych ułomków zebrali siedem koszów. Było zaś około czterech tysięcy ludzi. Potem ich odprawił”.
Czytanie przy trzecim ołtarzu
Czytanie przy czwartym ołtarzu
„Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata. Ojcze sprawiedliwy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem i oni poznali, żeś Ty Mnie posłał. Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich”.
Na czele procesji: feretrony, sztandary, chorągwie kościelne, ministranci, dziewczynki z różańcem, dzieci pierwszokomunijne a także dziewczynki sypiące kwiaty.
Całą uroczystość uświetnił chór pod dyrekcją Magdaleny Łuczak oraz śpiewak Tomasz Łuczak, solista Opery Szczecińskiej.